Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Zamiania zestwu naprawczego na dojazdówkę

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Zamiania zestwu naprawczego na dojazdówkę

    +3

  • #2
    [O2] Zamiania zestwu naprawczego na dojazdówkę

    Co potrzebuję? wiem ze napewno dojazdówke :lol: ...lewarka i klucza do kół tez chyba nie ma? :? .....natomiast zastanawiam sie jak zamocowac dojazdówkę?....tam jest śruba wkrecana czy nakretka?...to chyba tylko w ASO?

    Komentarz


    • #3
      ,

      Link

      potrzebujesz taki komplet (nie znalazłem dla skody)

      a koło przykręca się taką długa śrubą z plastikowym łbem

      Link
      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

      Komentarz


      • #4
        dokładnie tak jak pisze LUKI, ale czy jest sens wozić koło ze sobą?
        Zakładam że auto jeszcze na gwarancji więc jest assistance
        Ja stwierdziłem że nie będę woził zbędnych kg i wywalam koło.

        PS. jak już chcesz koniecznie wozić koło to lepszą opcją jest pełnowymiarowe a nie dojazdówka

        Komentarz


        • #5
          , przerabiałem temat. W ASO nowy zestaw samego wyposażenia to 400 zeta (lewarek 200, klucz 100 i uwaga uwaga styropian 100 zeta :shock: ) + do tego koło całe i dlatego podziękowałem za to. Kupiłem używane koło (ORI 16" felgę VEGA + opona co mnie dowiezie do wulkanizacji i ma jakieś 5-6mm bieżnika) i do tego lewarek + klucz w sklepie motoryzacyjnym, które wożę w koszyku w bagażniku. Całość mi wyszła jakieś 200 zeta i mam to w jak to wygląda, ważne żeby działało (a lewarek i klucz działają, bo robiłem przekładkę koła letnie ----> koła zimowe)

          Felgę mam nie przykręconą i nic nie lata więc ta nakrętka jest niepotrzebna IMO.
          O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

          Komentarz


          • #6
            Bo trzeba bylo zamawiac z autem

            A kola ma byc, a nie zadne pianki. Piankami to sobie mozna podmuchac, czesto przy okazji opony leci tez felga i wtedy na nic sie zda taki zestaw. A czekanie na lawete kilka godzin, bo przeciez ASO nie sa co 10km tez nie jest rewelacyjnym pomyslem.
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              I IMHO żadnych dojazdówek, tylko pełnowymiarowe koło - mi poleciało na autostradzie 300 km od domu i 300 km od celu podróży w środku nocy - na dojazdówce miałbym stracha(daleko i prędkości >100), pianka nie dałaby rady(gwóźdź :evil: albo coś podobnego - opona w strzępach ) a tak 20 minut roboty i po krzyku :szeroki_usmiech

              Komentarz


              • #8
                tak w sumie sie zastanawiam z tym assistance i chyba zostane przy tym zestawie.....fura bedzie lżejsza :lol: :twisted: .....pozatym mam jeszcze premium assistance w Hestii.....ostatnio jak w innym aucie żona zatankowała dyzla benzynką 98 :evil: pod korek :lol: .....to byli w 10 minut od zgłoszenia.....i bez szemrania zawiezli laweta za darmo do serwisu

                Komentarz


                • #9
                  I ja sie zastanawialem nad dojazdówka ale z drugiej strony jest assistance.
                  Druga opcja to mam stalowki po wymianie na alumki i na te stalowki wsadzic zimowki i jedna wozic jako zapas

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamiana koła pełnowymiarowego na dojazdówę

                    Mam trochę inny problem niż ten temat, ale blisko, więc nie zakładam nowego tematu.
                    Mianowicie chcę zamienić pełnowymiarowe koło zapasowe na dojazdówkę.
                    Koło pełnowymiarowe zajmuje sporo miejsca i jest ciężkie a ja muszę dość często je przekładać i wyciągać z bagażnika i mam już dość. Poza tym dopadł mnie powszechnie znany problem sprężyn i opadającego tyłu i chciałbym trochę odciążyć bagażnik.
                    Stąd pytania to tych, którzy zamienili albo porównywali koła pełnowymiarowe i dojazdówki:
                    - o ile (mniej więcej) jest lżejsza dojazdówka?
                    - o ile jest niższa (oczywiście gdy leży)?
                    - czy zmieści się w niej oryginalny styropian z lewarkiem i kluczem?

                    Nie mam możliwości porównania (będę kupował wysyłkowo) a chciałbym uniknąć rozczarowania, więc Wasze doświadczenia będą dla mnie cenne.

                    Komentarz


                    • #11
                      Z tą wagą to bym nie liczył na wiele, jest pewnie ze 2 kg lżejsza nie więcej.
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=51370

                      Komentarz


                      • #12
                        Re: Zamiana koła pełnowymiarowego na dojazdówę

                        przy wymianie koła zapasowego na dojazdówkę argument wagi jest ostatnim, który ma chyba jakiekolwiek znaczenie? Jedynie szerokość opony, przez co zyskujesz kilka centymetrów.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Yacca
                          - o ile jest niższa (oczywiście gdy leży)?
                          - czy zmieści się w niej oryginalny styropian z lewarkiem i kluczem?
                          -dojazdówka ma ok 13cm szer
                          -nie

                          Komentarz


                          • #14
                            Dzięki za odpowiedzi.
                            Czyli kiepsko, bo nawet jak zyskam na wysokości to trzeba gdzieś upchać podnośnik i klucz.
                            A miało być tak pięknie :cry:

                            Komentarz


                            • #15
                              jak by ktos chciał odspzredać niepotzrebny zestaw naprawczy to chetnie przygarne jak cos to pw
                              BYŁA o1 rs
                              BYŁA o2 1.6
                              JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Yacca
                                Dzięki za odpowiedzi.
                                Czyli kiepsko, bo nawet jak zyskam na wysokości to trzeba gdzieś upchać podnośnik i klucz.
                                A miało być tak pięknie :cry:
                                Nie rozpaczaj :szeroki_usmiech , róznica w wymiarach , wadze jest spora , lewarek i takie tam inne wchodzą do dojazdówki bez styropianu, tylko trzeba je owinąć czystą szmatką , którą kiedyś wykorzystamy /oby nie :lol: / do wytarcia rąk po wymianie koła. Wszystko do ściśle dopsowanego pokrowca z alle za15 pln .

                                Komentarz


                                • #17
                                  Też się czaję na dojazdówkę. Ceny na alledrogo powalają niestety na kolana. Może pod choinkę sobie kupię :mikolaj
                                  SPOT Poznań ->

                                  Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    panowie a odnoście zestawu naprawczego cos polecacie moze jakis z allegro?
                                    BYŁA o1 rs
                                    BYŁA o2 1.6
                                    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Lepiej daj ogłoszenie i brać ori zestaw , jak ktoś kupi zapas, ... trafisz na g..o z alle , a tu chodzi głownie aby bezpiecznie na tym dojechać

                                      PS
                                      Pewnie są też jakieś markowe produkty w tym temacie , ale ...cena i szukanie po necie opini :roll:

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X